Players

Pjevcevic Petar

Malesevic Nemanja

Setkic Aldin

Nini Dica Gabriel

Tadic Vladan

Rajic Dusan

Fatic Nerman

Sabanov Matej

Kecmanovic Miomir

Milojevic Nikola

Vanshelboim Eric

Drinic Milan

Bedene Aljaz

Stakhovsky Sergiy

Brkic Tomislav

Stipic Filip

Berankis Ricardas

Luka Pavlovic

Troicki Viktor

Butulija Boris

Djere Laslo

Basic Mirza

Zivotic Goran

Kirkin Ergi

Kuzmanov Dimitar

Medjedovic Hamad

Rola Blaz

Shevchenko Alexander

Tepavac Marko

Jandric Darko

Jotovski Tomislav

Cacic Nikola

Miladinovic Marko

Daljev Pavle

Ruusuvuori Emil

Lazarov Alexandar

Group table

Player Matches Wins Sets
Nini Dica Gabriel 3 3 6:0 36:14
Malesevic Nemanja 3 2 3:3 30:29
Setkic Aldin 3 1 3:3 31:26
Pjevcevic Petar 3 0 0:6 8:36

Group matches

Time Players Result
15.06. 12:00 Pjevcevic Petar - Malesevic Nemanja 2:6, 3:6
15.06. 12:00 Setkic Aldin - Nini Dica Gabriel 4:6, 3:6
16.06. 20:00 Pjevcevic Petar - Nini Dica Gabriel 0:6, 2:6
16.06. 20:00 Setkic Aldin - Malesevic Nemanja 6:4, 5:7, 1:2
17.06. 20:00 Pjevcevic Petar - Setkic Aldin 1:6, 0:6
17.06. 20:00 Nini Dica Gabriel - Malesevic Nemanja 6:2, 6:3

Group table

Player Matches Wins Sets
Fatic Nerman 3 3 5:0 32:12
Sabanov Matej 3 2 4:2 32:18
Rajic Dusan 3 1 2:3 17:30
Tadic Vladan 3 0 0:6 16:37

Group matches

Time Players Result
15.06. 18:00 Tadic Vladan - Rajic Dusan 4:6, 6:7 (1)
15.06. 18:00 Fatic Nerman - Sabanov Matej 6:4, 6:4
16.06. 16:00 Tadic Vladan - Sabanov Matej 2:6, 1:6
16.06. 16:00 Fatic Nerman - Rajic Dusan 6:1, 2:0
17.06. 18:00 Tadic Vladan - Fatic Nerman 1:6, 2:6
17.06. 18:00 Sabanov Matej - Rajic Dusan 6:1, 6:2

Group table

Player Matches Wins Sets
Kecmanovic Miomir 3 3 6:0 37:13
Milojevic Nikola 3 2 4:2 31:22
Vanshelboim Eric 3 1 2:4 18:26
Drinic Milan 3 0 0:6 11:36

Group matches

Time Players Result
15.06. 14:00 Kecmanovic Miomir - Milojevic Nikola 6:1, 7:6 (6)
15.06. 14:00 Vanshelboim Eric - Drinic Milan 6:1, 6:1
16.06. 14:00 Milojevic Nikola - Vanshelboim Eric 6:2, 6:0
16.06. 16:00 Kecmanovic Miomir - Drinic Milan 6:2, 6:0
17.06. 16:00 Kecmanovic Miomir - Vanshelboim Eric 6:4, 6:0
17.06. 16:00 Milojevic Nikola - Drinic Milan 6:3, 6:4

Group table

Player Matches Wins Sets
Brkic Tomislav 2 2 4:1 31:18
Stakhovsky Sergiy 3 2 5:3 45:34
Bedene Aljaz 2 1 3:2 23:17
Stipic Filip 3 0 0:6 6:36

Group matches

Time Players Result
15.06. 16:00 Bedene Aljaz - Stakhovsky Sergiy 6:4, 1:6, 4:6
15.06. 16:00 Brkic Tomislav - Stipic Filip 6:1, 6:0
16.06. 18:00 Stakhovsky Sergiy - Brkic Tomislav 7:5, 5:7, 5:7
16.06. 20:00 Bedene Aljaz - Stipic Filip 6:1, 6:0
17.06. 10:00 Stakhovsky Sergiy - Stipic Filip 6:1, 6:3
17.06. 12:00 Bedene Aljaz - Brkic Tomislav

Group table

Player Matches Wins Sets
Berankis Ricardas 2 2 4:0 24:10
Luka Pavlovic 3 2 4:2 29:25
Troicki Viktor 3 1 2:4 27:30
Butulija Boris 2 0 0:4 9:24

Group matches

Time Players Result
15.06. 10:00 Berankis Ricardas - Luka Pavlovic 6:3, 6:1
15.06. 14:00 Troicki Viktor - Butulija Boris 6:3, 6:2
16.06. 10:00 Berankis Ricardas - Troicki Viktor 6:3, 6:3
16.06. 10:00 Luka Pavlovic - Butulija Boris 6:3, 6:1
17.06. 12:00 Troicki Viktor - Luka Pavlovic 6:7 (6), 3:6
17.06. 12:00 Berankis Ricardas - Butulija Boris 0:2

Group table

Player Matches Wins Sets
Basic Mirza 2 2 4:0 24:5
Djere Laslo 3 2 4:2 27:17
Kirkin Ergi 3 1 2:4 19:28
Zivotic Goran 2 0 0:4 4:24

Group matches

Time Players Result
15.06. 20:00 Djere Laslo - Basic Mirza 1:6, 2:6
15.06. 20:00 Zivotic Goran - Kirkin Ergi 1:6, 3:6
16.06. 12:00 Djere Laslo - Zivotic Goran 6:0, 6:0
16.06. 12:00 Basic Mirza - Kirkin Ergi 6:2, 6:0
17.06. 10:00 Djere Laslo - Kirkin Ergi 6:2, 6:3
17.06. 10:00 Basic Mirza - Zivotic Goran

Group table

Player Matches Wins Sets
Kuzmanov Dimitar 3 2 5:2 41:28
Medjedovic Hamad 3 2 4:3 30:30
Rola Blaz 3 2 4:3 40:41
Shevchenko Alexander 3 0 1:6 27:39

Group matches

Time Players Result
15.06. 10:00 Kuzmanov Dimitar - Medjedovic Hamad 6:1, 6:3
15.06. 10:00 Rola Blaz - Shevchenko Alexander 7:5, 7:6 (4)
16.06. 12:00 Shevchenko Alexander - Medjedovic Hamad 3:6, 6:1, 2:6
16.06. 18:00 Rola Blaz - Kuzmanov Dimitar 6:7 (5), 6:4, 7:6 (5)
17.06. 14:00 Kuzmanov Dimitar - Shevchenko Alexander 6:4, 6:1
17.06. 18:00 Rola Blaz - Medjedovic Hamad 1:6, 6:7 (3)

Group table

Player Matches Wins Sets
Tepavac Marko 3 3 6:1 40:21
Cacic Nikola 3 2 5:3 40:29
Jotovski Tomislav 3 1 3:4 26:32
Jandric Darko 3 0 0:6 12:36

Group matches

Time Players Result
15.06. 18:00 Tepavac Marko - Jandric Darko 6:4, 6:0
15.06. 20:00 Jotovski Tomislav - Cacic Nikola 1:6, 6:4, 2:6
16.06. 14:00 Jotovski Tomislav - Jandric Darko 6:1, 6:3
16.06. 14:00 Tepavac Marko - Cacic Nikola 3:6, 6:1, 7:5
17.06. 14:00 Jotovski Tomislav - Tepavac Marko 2:6, 3:6
17.06. 14:00 Jandric Darko - Cacic Nikola 2:6, 2:6

Group table

Player Matches Wins Sets
Ruusuvuori Emil 3 3 6:0 38:16
Lazarov Alexandar 3 2 4:2 29:20
Miladinovic Marko 3 1 2:4 24:32
Daljev Pavle 3 0 0:6 13:36

Group matches

Time Players Result
15.06. 12:00 Miladinovic Marko - Daljev Pavle 6:4, 6:2
15.06. 16:00 Ruusuvuori Emil - Lazarov Alexandar 6:1, 6:4
16.06. 10:00 Lazarov Alexandar - Daljev Pavle 6:4, 6:2
16.06. 18:00 Ruusuvuori Emil - Miladinovic Marko 7:5, 7:5
17.06. 16:00 Ruusuvuori Emil - Daljev Pavle 6:0, 6:1
17.06. 20:00 Miladinovic Marko - Lazarov Alexandar 0:6, 2:6

Placement round

Time Players Result

Players

Krajinovic Filip

Kirkin Ergi

Jotovski Tomislav

Malesevic Nemanja

Dusan Lajovic

Lazarov Alexandar

Fatic Nerman

Medjedovic Hamad

Kecmanovic Miomir

Tepavac Marko

Jandric Darko

Nini Dica Gabriel

Damir Dzumhur

Vanshelboim Eric

Rola Blaz

Rajic Dusan

Butulija Boris

Cacic Nikola

Djere Laslo

Setkic Aldin

Kuzmanov Dimitar

Brkic Tomislav

Ruusuvuori Emil

Luka Pavlovic

Berankis Ricardas

Miladinovic Marko

Basic Mirza

Sabanov Matej

Stipic Filip

Sabanov Ivan

Pjevcevic Petar

Zivotic Goran

Drinic Milan

Tadic Vladan

Group table

Player Matches Wins Sets
Krajinovic Filip 3 3 6:0 36:5
Malesevic Nemanja 3 2 3:3 27:31
Kirkin Ergi 3 1 3:4 27:32
Jotovski Tomislav 3 0 0:5 11:33

Group matches

Time Players Result
23.06. 18:00 Krajinovic Filip - Kirkin Ergi 6:1, 6:0
23.06. 18:00 Jotovski Tomislav - Malesevic Nemanja 4:6, 1:3
24.06. 16:00 Krajinovic Filip - Jotovski Tomislav 6:0, 6:1
24.06. 18:00 Kirkin Ergi - Malesevic Nemanja 6:2, 2:6, 6:7 (4)
25.06. 14:00 Jotovski Tomislav - Kirkin Ergi 1:6, 4:6
25.06. 18:00 Krajinovic Filip - Malesevic Nemanja 6:0, 6:3

Group table

Player Matches Wins Sets
Fatic Nerman 3 3 6:1 39:26
Lazarov Alexandar 3 2 4:4 43:44
Dusan Lajovic 2 0 2:4 29:33
Medjedovic Hamad 2 0 1:4 22:30

Group matches

Time Players Result
23.06. 20:00 Dusan Lajovic - Lazarov Alexandar 7:6 (4), 4:6, 4:6
23.06. 20:00 Fatic Nerman - Medjedovic Hamad 6:4, 6:1
24.06. 20:00 Dusan Lajovic - Fatic Nerman 5:7, 6:2, 3:6
24.06. 20:00 Lazarov Alexandar - Medjedovic Hamad 4:6, 7:6 (4), 7:5
25.06. 12:00 Fatic Nerman - Lazarov Alexandar 6:4, 6:3
25.06. 20:00 Dusan Lajovic - Medjedovic Hamad

Group table

Player Matches Wins Sets
Tepavac Marko 3 3 6:0 37:19
Kecmanovic Miomir 3 2 4:2 33:17
Nini Dica Gabriel 3 1 2:4 20:30
Jandric Darko 3 0 0:6 13:37

Group matches

Time Players Result
23.06. 14:00 Kecmanovic Miomir - Tepavac Marko 3:6, 6:7 (5)
23.06. 14:00 Jandric Darko - Nini Dica Gabriel 6:7 (4), 0:6
24.06. 16:00 Tepavac Marko - Nini Dica Gabriel 6:2, 6:2
24.06. 18:00 Kecmanovic Miomir - Jandric Darko 6:1, 6:0
25.06. 14:00 Kecmanovic Miomir - Nini Dica Gabriel 6:2, 6:1
25.06. 16:00 Jandric Darko - Tepavac Marko 3:6, 3:6

Group table

Player Matches Wins Sets
Damir Dzumhur 3 3 6:1 40:21
Rola Blaz 3 2 5:2 40:21
Vanshelboim Eric 3 1 2:4 17:28
Rajic Dusan 3 0 0:6 9:36

Group matches

Time Players Result
23.06. 16:00 Damir Dzumhur - Vanshelboim Eric 6:1, 6:0
23.06. 16:00 Rola Blaz - Rajic Dusan 6:1, 6:0
24.06. 14:00 Damir Dzumhur - Rola Blaz 3:6, 7:6 (6), 6:4
24.06. 14:00 Vanshelboim Eric - Rajic Dusan 6:1, 6:3
25.06. 10:00 Rola Blaz - Vanshelboim Eric 6:3, 6:1
25.06. 16:00 Damir Dzumhur - Rajic Dusan 6:1, 6:3

Group table

Player Matches Wins Sets
Djere Laslo 3 3 6:0 37:18
Cacic Nikola 2 1 2:2 19:22
Setkic Aldin 2 1 2:3 23:24
Butulija Boris 3 0 1:6 24:39

Group matches

Time Players Result
22.06. 10:00 Butulija Boris - Cacic Nikola 4:6, 6:7 (3)
22.06. 12:00 Djere Laslo - Setkic Aldin 7:5, 6:4
23.06. 12:00 Djere Laslo - Cacic Nikola 6:3, 6:3
23.06. 12:00 Butulija Boris - Setkic Aldin 6:2, 3:6, 2:6
24.06. 12:00 Djere Laslo - Butulija Boris 6:1, 6:2
24.06. 12:00 Setkic Aldin - Cacic Nikola 4:1

Group table

Player Matches Wins Sets
Kuzmanov Dimitar 2 2 3:0 22:9
Ruusuvuori Emil 1 1 1:0 12:8
Luka Pavlovic 1 0 0:1 2:10
Brkic Tomislav 2 0 0:3 15:24

Group matches

Time Players Result
23.06. 10:00 Kuzmanov Dimitar - Brkic Tomislav 6:3, 6:4
23.06. 12:00 Ruusuvuori Emil - Luka Pavlovic
24.06. 10:00 Ruusuvuori Emil - Kuzmanov Dimitar
24.06. 12:00 Brkic Tomislav - Luka Pavlovic
25.06. 10:00 Ruusuvuori Emil - Brkic Tomislav 7:6 (6), 5:2
25.06. 12:00 Kuzmanov Dimitar - Luka Pavlovic 6:1, 4:1

Group table

Player Matches Wins Sets
Basic Mirza 3 3 6:0 39:24
Berankis Ricardas 3 2 4:2 33:22
Sabanov Matej 3 1 2:4 31:33
Miladinovic Marko 3 0 0:6 13:37

Group matches

Time Players Result
22.06. 10:00 Berankis Ricardas - Miladinovic Marko 6:0, 6:1
22.06. 10:00 Basic Mirza - Sabanov Matej 7:5, 7:5
23.06. 10:00 Berankis Ricardas - Sabanov Matej 6:4, 6:4
23.06. 10:00 Basic Mirza - Miladinovic Marko 6:2, 6:3
24.06. 10:00 Berankis Ricardas - Basic Mirza 6:7 (4), 3:6
24.06. 10:00 Miladinovic Marko - Sabanov Matej 2:6, 5:7

Group table

Player Matches Wins Sets
Sabanov Ivan 2 2 4:0 24:6
Stipic Filip 2 1 2:2 16:21
Pjevcevic Petar 2 0 0:4 12:25

Group matches

Time Players Result
23.06. 16:00 Stipic Filip - Sabanov Ivan 1:6, 2:6
24.06. 16:00 Pjevcevic Petar - Stipic Filip 5:7, 4:6
25.06. 10:00 Pjevcevic Petar - Sabanov Ivan 1:6, 2:6

Group table

Player Matches Wins Sets
Tadic Vladan 1 1 2:0 13:8
Drinic Milan 0 0 0:0 0:0
Zivotic Goran 1 0 0:2 8:13

Group matches

Time Players Result
22.06. 14:00 Zivotic Goran - Drinic Milan
23.06. 14:00 Tadic Vladan - Drinic Milan
24.06. 14:00 Zivotic Goran - Tadic Vladan 6:7 (5), 2:6

Placement round

Time Players Result

Players

Dejana Radanovic

Dea Herdzelas

Ivana Jorovic

Mihaela Djakovic

Ani Vangelova

Danka Kovinic

Doroteja Joksovic

Basak Eraydin

Katarzyna Piter

Bojana Marinkovic

Lina Gjorcheska

Mariana Drazic

Viktoriya Tomova

Tijana Sretenović

Cemre Anil

Isabella Shinikova

Barbara Bonic

Natalija Kostic

Nefisa Berberovic

Bojana Klincov

Group table

Player Matches Wins Sets
Ivana Jorovic 3 3 6:0 38:15
Dejana Radanovic 4 3 6:2 45:27
Mihaela Djakovic 3 1 2:4 25:33
Dea Herdzelas 1 0 0:2 6:12
Ani Vangelova 3 0 0:6 9:36

Group matches

Time Players Result
29.06. 16:00 Dejana Radanovic - Dea Herdzelas 6:4, 6:2
29.06. 18:00 Ivana Jorovic - Mihaela Djakovic 6:1, 7:6 (4)
30.06. 12:00 Dejana Radanovic - Mihaela Djakovic 7:6, 6:0
30.06. 20:00 Ivana Jorovic - Ani Vangelova 6:0, 6:0
01.07. 11:00 Ani Vangelova - Mihaela Djakovic 4:6, 3:6
01.07. 20:00 Ivana Jorovic - Dea Herdzelas
02.07. 12:00 Dea Herdzelas - Mihaela Djakovic
02.07. 16:00 Dejana Radanovic - Ani Vangelova 6:2, 6:0
03.07. 11:00 Dea Herdzelas - Ani Vangelova
03.07. 16:00 Ivana Jorovic - Dejana Radanovic 6:2, 7:6 (8)

Group table

Player Matches Wins Sets
Danka Kovinic 3 3 6:0 36:11
Katarzyna Piter 4 3 6:2 42:19
Doroteja Joksovic 4 2 4:4 32:32
Basak Eraydin 3 1 2:4 16:26
Bojana Marinkovic 4 0 0:8 10:48

Group matches

Time Players Result
29.06. 14:00 Danka Kovinic - Doroteja Joksovic 6:1, 6:2
29.06. 16:00 Basak Eraydin - Katarzyna Piter 1:6, 0:6
30.06. 11:00 Katarzyna Piter - Doroteja Joksovic 6:2, 6:3
30.06. 16:00 Danka Kovinic - Bojana Marinkovic 6:1, 6:1
01.07. 16:00 Danka Kovinic - Basak Eraydin
01.07. 16:00 Bojana Marinkovic - Doroteja Joksovic 3:6, 2:6
02.07. 11:00 Basak Eraydin - Doroteja Joksovic 3:6, 0:6
02.07. 14:00 Katarzyna Piter - Bojana Marinkovic 6:0, 6:1
03.07. 12:00 Basak Eraydin - Bojana Marinkovic 6:1, 6:1
03.07. 14:00 Danka Kovinic - Katarzyna Piter 6:2, 6:4

Group table

Player Matches Wins Sets
Viktoriya Tomova 4 4 8:0 48:14
Lina Gjorcheska 4 3 6:2 42:24
Mariana Drazic 4 2 4:4 32:32
Tijana Sretenović 4 1 2:6 29:44
Cemre Anil 4 0 0:8 12:49

Group matches

Time Players Result
29.06. 11:00 Lina Gjorcheska - Mariana Drazic 6:1, 6:0
29.06. 20:00 Viktoriya Tomova - Tijana Sretenović 6:1, 6:1
30.06. 14:00 Viktoriya Tomova - Cemre Anil 6:0, 6:0
30.06. 18:00 Lina Gjorcheska - Tijana Sretenović 7:5, 6:4
01.07. 14:00 Viktoriya Tomova - Mariana Drazic 6:4, 6:3
01.07. 18:00 Cemre Anil - Tijana Sretenović 1:6, 6:7 (3)
02.07. 12:00 Lina Gjorcheska - Cemre Anil 6:1, 6:1
02.07. 18:00 Mariana Drazic - Tijana Sretenović 6:3, 6:2
03.07. 10:00 Viktoriya Tomova - Lina Gjorcheska 6:3, 6:2
03.07. 10:00 Mariana Drazic - Cemre Anil 6:2, 6:1

Group table

Player Matches Wins Sets
Isabella Shinikova 4 3 7:3 49:33
Natalija Kostic 4 3 6:4 45:48
Nefisa Berberovic 4 2 5:4 47:36
Bojana Klincov 3 1 2:4 27:35
Barbara Bonic 3 0 1:6 22:38

Group matches

Time Players Result
29.06. 10:00 Isabella Shinikova - Barbara Bonic 6:2, 6:0
29.06. 12:00 Natalija Kostic - Nefisa Berberovic 6:3, 3:6, 6:3
30.06. 10:00 Natalija Kostic - Barbara Bonic 1:6, 7:5, 6:3
30.06. 16:00 Isabella Shinikova - Bojana Klincov 2:6, 6:3, 4:6
01.07. 10:00 Bojana Klincov - Barbara Bonic 3:3
01.07. 12:00 Isabella Shinikova - Nefisa Berberovic 1:6, 6:4, 6:3
02.07. 10:00 Nefisa Berberovic - Barbara Bonic 6:4, 6:2
02.07. 20:00 Natalija Kostic - Bojana Klincov 6:4, 7:6 (1)
03.07. 12:00 Isabella Shinikova - Natalija Kostic 6:3, 6:0
03.07. 14:00 Nefisa Berberovic - Bojana Klincov 6:0, 4:2

Placement round

Time Players Result

Players

Danka Kovinic

Husaric Anita

Dejana Radanovic

Cemre Anil

Nefisa Berberovic

Lina Gjorcheska

Doroteja Joksovic

Ivana Jorovic

Mariana Drazic

Basak Eraydin

Natalija Kostic

Mihaela Djakovic

Viktoriya Tomova

Bojana Klincov

Katarzyna Piter

Barbara Bonic

Isabella Shinikova

Tijana Sretenović

Danilovic Olga

Bojana Marinkovic

Ani Vangelova

Group table

Player Matches Wins Sets
Danka Kovinic 3 3 6:0 37:14
Nefisa Berberovic 3 2 4:3 37:32
Husaric Anita 3 1 3:4 32:33
Cemre Anil 4 1 0:7 14:45
Dejana Radanovic 1 0 1:0 9:5

Group matches

Time Players Result
06.07. 16:00 Danka Kovinic - Husaric Anita 6:3, 6:1
06.07. 16:00 Dejana Radanovic - Cemre Anil 6:2, 3:3
07.07. 12:00 Danka Kovinic - Cemre Anil 6:0, 6:3
07.07. 14:00 Dejana Radanovic - Nefisa Berberovic
08.07. 10:00 Nefisa Berberovic - Cemre Anil 6:3, 6:0
08.07. 18:00 Dejana Radanovic - Husaric Anita
09.07. 10:00 Husaric Anita - Cemre Anil 6:1, 6:2
09.07. 16:00 Danka Kovinic - Nefisa Berberovic 7:6 (2), 6:1
10.07. 10:00 Nefisa Berberovic - Husaric Anita 5:7, 7:6 (1), 6:3
10.07. 14:00 Danka Kovinic - Dejana Radanovic

Group table

Player Matches Wins Sets
Lina Gjorcheska 3 3 6:0 36:11
Mariana Drazic 3 2 4:3 35:27
Basak Eraydin 3 1 2:4 15:26
Ivana Jorovic 0 0 0:0 0:0
Doroteja Joksovic 3 0 1:6 20:42

Group matches

Time Players Result
06.07. 10:00 Lina Gjorcheska - Doroteja Joksovic 6:0, 6:4
06.07. 20:00 Ivana Jorovic - Mariana Drazic
07.07. 10:00 Lina Gjorcheska - Basak Eraydin 6:0, 6:2
07.07. 16:00 Ivana Jorovic - Doroteja Joksovic
08.07. 10:00 Mariana Drazic - Doroteja Joksovic 6:4, 6:7 (5), 6:3
08.07. 12:00 Ivana Jorovic - Basak Eraydin
09.07. 12:00 Basak Eraydin - Mariana Drazic 1:6, 0:6
09.07. 14:00 Ivana Jorovic - Lina Gjorcheska
10.07. 12:00 Lina Gjorcheska - Mariana Drazic 6:2, 6:3
10.07. 16:00 Basak Eraydin - Doroteja Joksovic 6:1, 6:1

Group table

Player Matches Wins Sets
Katarzyna Piter 4 3 6:4 57:36
Natalija Kostic 3 2 5:1 34:27
Viktoriya Tomova 2 2 4:1 27:18
Barbara Bonic 3 1 2:5 20:38
Bojana Klincov 0 0 0:0 0:0
Mihaela Djakovic 4 0 2:8 37:56

Group matches

Time Players Result
06.07. 10:00 Natalija Kostic - Mihaela Djakovic 6:4, 6:2
06.07. 12:00 Viktoriya Tomova - Bojana Klincov 5:0
07.07. 12:00 Viktoriya Tomova - Mihaela Djakovic 6:2, 6:4
07.07. 20:00 Natalija Kostic - Katarzyna Piter 2:6, 7:6 (3), 1:4
08.07. 14:00 Katarzyna Piter - Barbara Bonic 6:0, 6:0
08.07. 20:00 Viktoriya Tomova - Natalija Kostic
09.07. 12:00 Barbara Bonic - Mihaela Djakovic 6:4, 3:6, 6:4
09.07. 20:00 Viktoriya Tomova - Katarzyna Piter 3:6, 6:3, 6:3
10.07. 12:00 Katarzyna Piter - Mihaela Djakovic 6:2, 5:7, 6:2
10.07. 16:00 Natalija Kostic - Barbara Bonic 6:4, 6:1

Group table

Player Matches Wins Sets
Danilovic Olga 4 3 7:2 49:19
Isabella Shinikova 3 3 6:2 42:23
Tijana Sretenović 4 2 5:5 41:43
Ani Vangelova 4 1 2:6 17:40
Bojana Marinkovic 3 0 1:6 17:41

Group matches

Time Players Result
06.07. 14:00 Isabella Shinikova - Tijana Sretenović 4:6, 6:2, 6:2
06.07. 18:00 Danilovic Olga - Bojana Marinkovic 6:1, 6:0
07.07. 10:00 Isabella Shinikova - Ani Vangelova 6:0, 6:0
07.07. 18:00 Danilovic Olga - Tijana Sretenović 6:2, 6:0
08.07. 14:00 Bojana Marinkovic - Tijana Sretenović 7:5, 1:6, 4:6
08.07. 16:00 Danilovic Olga - Ani Vangelova 6:1, 6:1
09.07. 10:00 Ani Vangelova - Bojana Marinkovic 6:3, 6:1
09.07. 18:00 Danilovic Olga - Isabella Shinikova 6:2, 3:6, 4:6
10.07. 10:00 Ani Vangelova - Tijana Sretenović 1:6, 2:6
10.07. 14:00 Isabella Shinikova - Bojana Marinkovic

Placement round

Time Players Result

Players

Kijametovic Aziz

Hamidreza Nadaf

Berankis Ricardas

Savelev Daniil

Jandric Darko

Kirkin Ergi

Nini Dica Gabriel

Drinic Milan

Rajic Dusan

Daljev Pavle

Lazarov Alexandar

Sabanov Matej

Zukas Matias

Butulija Boris

Tadic Vladan

Setkic Aldin

Luka Pavlovic

Tepavac Marko

Stipic Filip

Cacic Nikola

Koray Kirci

Group table

Player Matches Wins Sets
Berankis Ricardas 3 3 6:0 36:11
Kijametovic Aziz 3 3 6:1 46:35
Hamidreza Nadaf 4 2 4:4 42:38
Jandric Darko 4 1 2:5 26:39
Savelev Daniil 4 0 0:8 22:49

Group matches

Time Players Result
13.07. 14:00 Kijametovic Aziz - Hamidreza Nadaf 6:7 (4), 7:6 (5), 7:5
13.07. 16:00 Berankis Ricardas - Savelev Daniil 6:2, 6:2
14.07. 14:00 Kijametovic Aziz - Savelev Daniil 6:3, 7:5
14.07. 16:00 Berankis Ricardas - Jandric Darko 6:3, 6:1
15.07. 12:00 Jandric Darko - Savelev Daniil 6:2, 6:3
15.07. 18:00 Berankis Ricardas - Hamidreza Nadaf 6:2, 6:1
16.07. 12:00 Kijametovic Aziz - Jandric Darko 6:3, 7:6 (1)
16.07. 16:00 Hamidreza Nadaf - Savelev Daniil 6:4, 6:1
17.07. 12:00 Hamidreza Nadaf - Jandric Darko 6:1, 3:0
17.07. 14:00 Berankis Ricardas - Kijametovic Aziz

Group table

Player Matches Wins Sets
Kirkin Ergi 4 4 7:2 55:33
Rajic Dusan 4 2 6:4 51:49
Drinic Milan 4 2 5:5 48:47
Daljev Pavle 3 1 3:5 40:45
Nini Dica Gabriel 3 0 0:5 14:34

Group matches

Time Players Result
13.07. 14:00 Kirkin Ergi - Nini Dica Gabriel 6:1, 3:0
13.07. 20:00 Drinic Milan - Rajic Dusan 6:4, 3:6, 6:3
14.07. 14:00 Kirkin Ergi - Rajic Dusan 5:7, 6:3, 6:2
14.07. 20:00 Drinic Milan - Daljev Pavle 6:4, 3:6, 6:7 (7)
15.07. 14:00 Daljev Pavle - Rajic Dusan 6:7 (5), 3:6
15.07. 16:00 Drinic Milan - Nini Dica Gabriel 6:2, 6:3
16.07. 12:00 Nini Dica Gabriel - Rajic Dusan 5:7, 3:6
16.07. 14:00 Kirkin Ergi - Daljev Pavle 5:7, 6:4, 6:3
17.07. 12:00 Nini Dica Gabriel - Daljev Pavle
17.07. 18:00 Drinic Milan - Kirkin Ergi 2:6, 4:6

Group table

Player Matches Wins Sets
Lazarov Alexandar 4 4 8:0 49:17
Sabanov Matej 4 3 6:2 42:22
Zukas Matias 4 2 4:5 36:39
Butulija Boris 4 1 3:7 27:51
Tadic Vladan 4 0 1:8 24:49

Group matches

Time Players Result
13.07. 12:00 Lazarov Alexandar - Sabanov Matej 6:3, 6:3
13.07. 18:00 Zukas Matias - Butulija Boris 3:6, 6:0, 6:3
14.07. 16:00 Zukas Matias - Tadic Vladan 6:1, 6:4
14.07. 18:00 Lazarov Alexandar - Butulija Boris 6:1, 6:1
15.07. 12:00 Zukas Matias - Sabanov Matej 0:6, 3:6
15.07. 14:00 Tadic Vladan - Butulija Boris 3:6, 6:1, 3:6
16.07. 14:00 Lazarov Alexandar - Tadic Vladan 6:3, 6:0
16.07. 18:00 Sabanov Matej - Butulija Boris 6:1, 6:2
17.07. 14:00 Zukas Matias - Lazarov Alexandar 5:7, 1:6
17.07. 16:00 Sabanov Matej - Tadic Vladan 6:2, 6:2

Group table

Player Matches Wins Sets
Setkic Aldin 3 3 6:0 39:21
Tepavac Marko 4 3 6:2 46:35
Cacic Nikola 3 1 2:4 36:39
Koray Kirci 0 0 0:0 0:0
Stipic Filip 1 0 0:2 6:12
Luka Pavlovic 3 0 0:6 19:39

Group matches

Time Players Result
13.07. 12:00 Setkic Aldin - Luka Pavlovic 6:0, 6:1
13.07. 16:00 Tepavac Marko - Stipic Filip 6:2, 6:4
14.07. 12:00 Tepavac Marko - Cacic Nikola 7:6 (3), 6:4
14.07. 12:00 Setkic Aldin - Stipic Filip 4:0
15.07. 16:00 Cacic Nikola - Stipic Filip
15.07. 20:00 Tepavac Marko - Luka Pavlovic 6:0, 7:6 (3)
16.07. 16:00 Luka Pavlovic - Stipic Filip
16.07. 20:00 Setkic Aldin - Cacic Nikola 7:6 (5), 7:6 (3)
17.07. 16:00 Luka Pavlovic - Cacic Nikola 6:7 (6), 6:7 (2)
17.07. 20:00 Tepavac Marko - Setkic Aldin 3:6, 5:7
22.09. 14:30 Koray Kirci - Luka Pavlovic

Placement round

Time Players Result

Players

Djere Laslo

Setkic Aldin

Krajinovic Filip

Kijametovic Aziz

Damir Dzumhur

Lazarov Alexandar

Borna Ćorić

Kirkin Ergi

Hamidreza Nadaf

Cacic Nikola

Zukas Matias

Rajic Dusan

Sabanov Matej

Daljev Pavle

Tepavac Marko

Jandric Darko

Danka Kovinic

Natalija Kostic

Danilovic Olga

Basak Eraydin

Isabella Shinikova

Tijana Sretenović

Ivana Jorovic

Lina Gjorcheska

Dea Herdzelas

Mihaela Djakovic

Husaric Anita

Doroteja Joksovic

Nefisa Berberovic

Mariana Drazic

Ani Vangelova

Barbara Bonic

Group table

Player Matches Wins Sets
Djere Laslo 2 2 4:1 31:24
Krajinovic Filip 2 2 3:1 24:17
Setkic Aldin 3 1 2:3 31:32
Kijametovic Aziz 3 0 1:5 28:41

Group matches

Time Players Result
20.07. 11:30 Djere Laslo - Setkic Aldin 6:7, 7:6 (7), 6:4
20.07. 14:00 Krajinovic Filip - Kijametovic Aziz 6:7 (3), 6:3, 6:4
21.07. 11:30 Djere Laslo - Kijametovic Aziz 6:3, 6:4
21.07. 18:00 Krajinovic Filip - Setkic Aldin 6:2, 0:1
22.07. 16:00 Setkic Aldin - Kijametovic Aziz 7:5, 4:2
22.07. 18:00 Krajinovic Filip - Djere Laslo 6:2

Group table

Player Matches Wins Sets
Damir Dzumhur 3 3 6:0 37:17
Lazarov Alexandar 3 2 3:4 31:35
Borna Ćorić 3 1 3:4 38:40
Kirkin Ergi 3 0 2:6 27:41

Group matches

Time Players Result
20.07. 18:00 Damir Dzumhur - Lazarov Alexandar 6:1, 6:3
20.07. 20:00 Borna Ćorić - Kirkin Ergi 7:5, 4:6, 6:1
21.07. 14:00 Borna Ćorić - Lazarov Alexandar 6:7 (8), 7:6 (5), 0:2
21.07. 20:00 Damir Dzumhur - Kirkin Ergi 6:3, 6:2
22.07. 14:00 Lazarov Alexandar - Kirkin Ergi 6:3, 0:6, 6:1
22.07. 16:00 Borna Ćorić - Damir Dzumhur 6:7 (2), 2:6

Group table

Player Matches Wins Sets
Zukas Matias 2 2 4:1 29:20
Cacic Nikola 2 1 3:2 29:29
Hamidreza Nadaf 0 0 0:0 0:0
Rajic Dusan 2 0 0:4 17:26

Group matches

Time Players Result
22.07. 10:00 Hamidreza Nadaf - Cacic Nikola 0:2
22.07. 11:30 Zukas Matias - Rajic Dusan 6:3, 6:2
23.07. 14:00 Hamidreza Nadaf - Rajic Dusan
23.07. 20:00 Zukas Matias - Cacic Nikola 6:4, 4:6, 7:5
24.07. 14:00 Cacic Nikola - Rajic Dusan 7:6 (3), 7:6 (7)
24.07. 16:00 Zukas Matias - Hamidreza Nadaf

Group table

Player Matches Wins Sets
Tepavac Marko 3 3 6:0 37:20
Sabanov Matej 3 2 3:2 32:20
Daljev Pavle 2 0 0:3 6:22
Jandric Darko 2 0 0:4 11:24

Group matches

Time Players Result
22.07. 10:00 Sabanov Matej - Daljev Pavle 6:1, 4:1
22.07. 11:30 Tepavac Marko - Jandric Darko 6:4, 6:2
23.07. 10:00 Sabanov Matej - Jandric Darko 6:3, 6:2
23.07. 18:00 Tepavac Marko - Daljev Pavle 6:1, 6:3
24.07. 13:00 Tepavac Marko - Sabanov Matej 6:4, 7:6 (3)
24.07. 14:30 Daljev Pavle - Jandric Darko

Group table

Player Matches Wins Sets
Danka Kovinic 3 3 6:2 45:30
Danilovic Olga 2 1 3:2 24:20
Basak Eraydin 3 1 3:5 30:42
Natalija Kostic 2 0 1:4 19:26

Group matches

Time Players Result
20.07. 10:00 Danka Kovinic - Natalija Kostic 6:4, 6:2
20.07. 16:00 Danilovic Olga - Basak Eraydin 6:1, 6:3
21.07. 10:00 Natalija Kostic - Basak Eraydin 6:2, 4:6, 3:6
21.07. 16:00 Danka Kovinic - Danilovic Olga 4:6, 6:2, 6:4
22.07. 12:00 Danilovic Olga - Natalija Kostic
22.07. 14:30 Danka Kovinic - Basak Eraydin 5:7, 6:3, 6:2

Group table

Player Matches Wins Sets
Isabella Shinikova 3 3 6:2 46:36
Ivana Jorovic 3 2 5:2 41:29
Lina Gjorcheska 3 1 3:4 38:35
Tijana Sretenović 3 0 0:6 11:36

Group matches

Time Players Result
20.07. 10:00 Isabella Shinikova - Tijana Sretenović 6:1, 6:3
20.07. 12:00 Ivana Jorovic - Lina Gjorcheska 7:6 (3), 6:4
21.07. 10:00 Isabella Shinikova - Lina Gjorcheska 6:4, 4:6, 7:6 (5)
21.07. 12:00 Ivana Jorovic - Tijana Sretenović 6:1, 6:1
22.07. 10:00 Lina Gjorcheska - Tijana Sretenović 6:3, 6:2
22.07. 20:00 Ivana Jorovic - Isabella Shinikova 4:6, 6:4, 6:7 (4)

Group table

Player Matches Wins Sets
Husaric Anita 3 3 6:2 46:33
Dea Herdzelas 3 2 5:2 39:28
Doroteja Joksovic 3 1 3:5 37:45
Mihaela Djakovic 3 0 1:6 25:41

Group matches

Time Players Result
22.07. 13:00 Dea Herdzelas - Mihaela Djakovic 6:4, 6:1
22.07. 13:00 Husaric Anita - Doroteja Joksovic 6:2, 6:7 (11), 6:4
23.07. 10:00 Dea Herdzelas - Husaric Anita 6:7 (1), 6:3, 3:6
23.07. 16:00 Mihaela Djakovic - Doroteja Joksovic 6:4, 5:7, 4:6
24.07. 10:00 Dea Herdzelas - Doroteja Joksovic 6:4, 6:3
24.07. 10:00 Husaric Anita - Mihaela Djakovic 6:1, 6:4

Group table

Player Matches Wins Sets
Nefisa Berberovic 2 2 4:0 24:7
Mariana Drazic 2 2 4:1 29:18
Barbara Bonic 3 1 3:4 30:41
Ani Vangelova 3 0 0:6 21:38

Group matches

Time Players Result
22.07. 14:30 Nefisa Berberovic - Mariana Drazic 6:2
22.07. 16:00 Ani Vangelova - Barbara Bonic 6:7 (3), 6:7 (1)
23.07. 11:30 Nefisa Berberovic - Barbara Bonic 6:0, 6:2
23.07. 12:00 Ani Vangelova - Mariana Drazic 3:6, 1:6
24.07. 11:30 Nefisa Berberovic - Ani Vangelova 6:2, 6:3
24.07. 12:00 Mariana Drazic - Barbara Bonic 5:7, 6:3, 6:4

Placement round

Time Players Result

Sponsors

GVC


BMW
Prolom voda
Nespresso
Motorola


Crowne plaza
MaxBet
EnergoGroup
Vakkaru
Top